• 10 sklepów, 125 182 produktów
Michelin Pilot Sport 5

Michelin Pilot Sport 5

/99% · letnie · · : Najwyższa półka

Michelin Pilot Sport 5
sprawdź dostępność Michelin Pilot Sport 5
Szerokość
Profil
Średnica koła

Tabela zawartości:

Wady i zalety

  • świetny handling na suchej nawierzchni
  • Krótka droga hamowania na suchej nawierzchni
  • Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni
    -
sprawdź ceny Michelin Pilot Sport 5

Konkurenci

Michelin Pilot Sport 5 pojawia się jako opona letnia pierwszego wyboru dla tych, którzy priorytetowo traktują dynamiczną jazdę i wytrzymałość, chociaż z uwzględnieniem jej wysokiej ceny. W różnych testach opona jest konsekwentnie chwalona za imponujące możliwości prowadzenia zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Jej zwinność i wyważone osiągi podkreślają projektowanie dla ekscytującego, ale kontrolowanego doświadczenia z jazdy. Pod względem bezpieczeństwa opona jest doceniana za bardzo dobrą odporność na aquaplaning oraz krótkie odległości hamowania w warunkach mokrych, zwiększające pewność kierowcy w trudnych warunkach pogodowych.


Mimo swoich zalet, Michelin Pilot Sport 5 został zauważony jako opona o przeciętnych osiągach w sytuacjach aquaplaningu, zwłaszcza podczas skręcania. Inny aspekt, który nieco osłabia jej atrakcyjność, to nieco sztywna jakość jazdy zauważona w niektórych testach. Jednakże są to stosunkowo niewielkie wady w kontekście jej ogólnych osiągów.


Należy zauważyć, że opona wyróżnia się ekologicznością i trwałością, wyróżniając się swoją długowiecznością i minimalnym wpływem na środowisko. Ta cecha posiadania najdłuższego przebiegu bieżnika spośród testowanych opon mówi wiele o jej propozycji wartości, biorąc pod uwagę jej początkowo wysoką cenę. Jej ekologiczny projekt, który przyczynia się do minimalizacji emisji cząstek gumowych do środowiska, jest zgodny z rosnącym wyborem konsumentów o zrównoważonych rozwiązaniach mobilności.


Za to jej wysoka cena jest powtarzającym się tematem we wszystkich recenzjach. Mimo że może to stanowić barierę dla niektórych nabywców, wybitne cechy opony w zakresie prowadzenia, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju mogą uzasadnić inwestycję dla tych, którzy priorytetowo traktują osiągi i odpowiedzialność środowiskową.


Podczas jazdy po suchych nawierzchniach, opona Michelin Pilot Sport 5 prezentuje godne pochwały zdolności hamowania i przewidywalne zachowanie, choć zauważana jest chęć większej zwinności i szybszej reakcji kierownicy. Niskie opory toczenia są dodatkowym bonusem, przyczyniającym się do oszczędności paliwa.


Podsumowując, Michelin Pilot Sport 5 jest pozycjonowany jako pierwszorzędna opcja w segmencie opon letnich, wyróżniający się dynamicznymi osiągami, solidnymi funkcjami bezpieczeństwa i wyjątkową trwałością. Jego ekologiczne cechy dodatkowo zwiększają jego atrakcyjność w obliczu rosnącego popytu na zrównoważone produkty motoryzacyjne. Niemniej jednak, jego wyższa cena i średnie osiągi podczas aquaplaningu podczas skręcania są czynnikami, które przyszli nabywcy muszą wziąć pod uwagę wobec wielu korzyści.

Rozmiary

Michelin Pilot Sport 5 jest produkowana w rozmiarach 53 od 205/40 R17 do 255/35 R21.
pokaż ceny

Podobne opony

Porównanie: opony podobne do Michelin Pilot Sport 5

Chronologia

2022

Michelin Pilot Sport 5 została wprowadzona na rynek i zastąpiła Michelin Pilot Sport 4.

2022

Michelin Pilot Sport 5 była testowana 1x (Tyre Reviews) i wygrała test Tyre Reviews 225/45 R17.

2023

Michelin Pilot Sport 5 była testowana 6x (Tyre Reviews,...)

2024

Michelin Pilot Sport 5 była testowana 1x (Sport Auto)

Osiągnięcia

Najlepsze
Akwaplaning poprzeczny
Autobild 2023
Ace 2023
TyreReviews.com 2023
Najlepsze
Jazda po mokrych zakrętach
Sportauto 2024
Autozeitung 2023
Autobild 2023
Najlepsze
Aquaplaning wzdłużny
Sportauto 2024
Autobild 2023
Najlepsze
Handling na suchej nawierzchni
Sportauto 2024
TyreReviews.com 2023
Najlepsze
Hamowanie na suchej nawierzchni
Sportauto 2024
Najlepsze
Hamowanie na mokro
Autobild 2023
Najlepsze
Handling na mokrej nawierzchni
Sportauto 2024

Michelin Pilot Sport 5 w testach opon

Wszystkie testy opon uwzględniających Michelin Pilot Sport 5:
Sport Auto Test opon letnich 2024 215/40 R18
Bardzo dobry
Pozycja # 2 z 5
Zabezpieczenie godnego drugiego miejsca spośród pięciu rywali, Michelin Pilot Sport 5 ugruntował swoją pozycję jako poważna propozycja w tej ocenie, zdobywając "Bardzo dobrą" ostateczną ocenę. Opona wyróżniła się doskonałą kontrolą, która została przypisana wysokim poziomom przyczepności zarówno na mokrych, jak i suchych drogach, osiągając jednocześnie najkrótsze odległości hamowania na suchej nawierzchni. Warto zauważyć, że opona ta również wyróżniała się utrzymywaniem niskiego oporu toczenia i poziomów zewnętrznego hałasu. Jednak nie była bez wad; Michelin Pilot Sport 5 wykazywał umiarkowaną ochronę przed aquaplaningiem w zakrętach i był krytykowany za czasami sztywną jakość jazdy. Pomimo tych drobnych problemów, jego wydajność była zrównoważona i bardzo pewna w warunkach mokrych i suchych. Niesamowicie, opona ta radziła sobie lepiej niż konkurencja w kilku dyscyplinach, błyszcząc w zakresie aquaplaningu - podłużnego, suchego hamowania, suchego prowadzenia, zmiany pasa ruchu na suchej nawierzchni, zakrętów obwodowych na mokrej nawierzchni, prowadzenia na mokrych drogach oraz obiektywnego prowadzenia na mokrych drogach, co czyni ją najlepszym wyborem dla tych, którzy stawiają na bezpieczeństwo i wydajność.
Nazwa
Michelin Pilot Sport 5
Wyświetl szczegóły testu
Nazwa Droga hamowania na suchej nawierzchniDroga hamowania na mokrej nawierzchni
Najlepsze wyniki w teście58.124.8
Michelin Pilot Sport 560.126
Wyświetl szczegóły testu
Źródło: www.autobild.de
Nazwa
Michelin Pilot Sport 5
Wyświetl szczegóły testu
Autozeitung Test opon letnich 2023 235/35 R19
Fantastyczna
Pozycja # 5 z 9
Zajmując 5. miejsce wśród 9 konkurentów, Michelin Pilot Sport 5 zdobył ostateczną ocenę "Bardzo polecane". Pomimo wykazywania dość przeciętnej wydajności w aquaplaningu w porównaniu z innymi, co skutkowało nieco niższą pozycją, Michelin Pilot Sport 5 zasługiwał na uznanie za niskie opory toczenia. Jednak zauważono jego wysoki poziom cenowy. Na mokrych powierzchniach opona wykazywała doskonałą przyczepność i potrafiła zachować spokojne i kontrolowane reakcje, chociaż nie była najszybsza podczas deszczu, utrzymywała stabilność przez cały czas. Na suchych drogach jego wydajność pozostała wysoka, ze świetnymi właściwościami hamowania i łatwym prowadzeniem, chociaż wymagała nieco większych kątów skrętu, co nieco wpłynęło na jej zwinność. Warto zauważyć, że w mokrych zakrętach opona wyróżniała się, prezentując swoje umiejętności w tej konkretnej dziedzinie.
Nazwa
Michelin Pilot Sport 5
Wyświetl szczegóły testu
Autobild Test opon letnich 2023 225/40 R18
Wyjątkowe
Pozycja # 3 z 13
Michelin Pilot Sport 5 zajął imponujące 3 miejsce spośród 13 w konkurencyjnej ocenie opon letnich, otrzymując ostateczną ocenę „Oustanding”. Testerzy chwalili oponę za jej sportowe osiągi najwyższej klasy, podkreślając jej dynamiczną jazdę zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Opona została zauważona ze względu na zwinne prowadzenie, zrównoważone osiągi oraz precyzyjną reakcję kierownicy. Ponadto została pochwalona za bardzo dobre marginesy bezpieczeństwa przed aquaplaningiem, krótkie drogi hamowania na nawierzchniach mokrych, komfortową jazdę oraz cichy hałas toczenia. Jedynym wspomnianym minusem był wysoki poziom cenowy. Michelin Pilot Sport 5 wyróżnił się szczególnie w dyscyplinach takich jak aquaplaning (zarówno poprzeczny, jak i podłużny), hamowanie na mokrym oraz zakręt na mokrej nawierzchni, prezentując swoje wyjątkowe osiągi w trudnych warunkach.
Nazwa Na mokrej nawierzchniNa suchej nawierzchni
Najlepsze wyniki w teście2+1-
Michelin Pilot Sport 52+ 2+
Wyświetl szczegóły testu
Autobild Test opon letnich 2023 225/45 R18
Wyjątkowe
Pozycja # 2 z 20
Zajmując godne podziwu drugie miejsce spośród 20 konkurentów, opona Michelin Pilot Sport 5 pozostawiła trwałe wrażenie, uzyskując ostateczną ocenę określoną jako „Wybitna”. Ta opona sportowa jest obchodzona ze względu na precyzyjną reakcję kierownicy i doskonałe dynamikę jazdy, obok jej silnej wydajności w walce z aquaplaningiem oraz krótkich dystansów hamowania zarówno na mokrych, jak i suchych nawierzchniach. Niemniej jednak, jej doskonałość wiąże się z wysoką ceną, która była jedynym godnym uwagi minusem zauważonym przez testerów. Pomimo tego, jej ogólna wydajność odzwierciedla zaangażowanie Michelin w łączenie bezpieczeństwa, efektywności i przyjemności z jazdy w jednym opakowaniu, bez specjalnie dominującego lub odstającego w żadnej z dziedzin.
Nazwa Na mokrej nawierzchniNa suchej nawierzchniKoszty operacyjne
Najlepsze wyniki w teście2+1-1
Michelin Pilot Sport 52+ 2+1-
Wyświetl szczegóły testu
ACE Test opon letnich 2023 225/45 R18
Fantastyczna
Pozycja # 3 z 10
Nazwa Na mokrej nawierzchniNa suchej nawierzchniOpór toczeniaHałas
Najlepsze wyniki w teście7154197
Michelin Pilot Sport 57050185
Wyświetl szczegóły testu
Tyre Reviews Test opon letnich 2022 225/45 R17
Zwycięzca testu
Źródło: www.tyrereviews.com

Test oceny dystrybucja

100% (7x)
Zwycięzca testuWyjątkoweFantastycznaBardzo dobry
1x2x3x1x

Ocena x Rozmiar koła

R17R18R19
100% (1x)100% (5x)100% (1x)

Ocena x Szerokość

215/xx Rxx225/xx Rxx235/xx Rxx
100% (1x)100% (5x)100% (1x)

Więcej modeli Michelin